تعرف کلسترول

ویژه مراجعین

تعریف کلسترول: مولکولی زیستی است که در دسته استروئیدها در لیپیدها قرار گرفته است. این مولکول ساختاری چند حلقه ای دارد. که نقش بسیار موثری در استحکام و انعطاف پذیری غشاء سلولی دارد. به طور کلی کلسترول نوعی قند است که از مهم ترین مواد تشکیل دهنده سلول ها محسوب می شود. این محتوا به منظور آشنایی با تعریف کلسترول، نگارش شده است.

  • راهبری اصیل

تعریف کلسترول: مولکولی زیستی است که در دسته استروئیدها در لیپیدها قرار گرفته است. این مولکول ساختاری چند حلقه ای دارد. که نقش بسیار موثری در استحکام و انعطاف پذیری غشاء سلولی دارد. به طور کلی کلسترول نوعی قند است که از مهم ترین مواد تشکیل دهنده سلول ها محسوب می شود. میزان کلسترول خون از دو طریق تغذیه و کبد تولید می شود. از طرفی تغذیه گیاهی فاقد کلسترول بوده و فقط می توان از غذاهای گوشتی کلسترول را دریافت نمود. از طرفی کلسترول انواع مختلفی دارد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تعریف کلسترول در انواع مختلف، بیشتر آشنا کنیم.

 

تعریف کلسترول در انواع مختلف

کلسترول را به طور کلی می توان به دو دسته تقسیم بندی نمود. کلسترول خون و کلسترول غذایی. کلسترول ها به طور کلی نوعی مولکول چربی است. که در میزان جریان خون موثر است. به همین دلیل است که کلسترول یکی از مواد ضروری تشکیل دهنده سلول های بدن تمامی موجودات زنده محسوب می شود. ساختار مولکول های کلسترول به گونه ای است که در حفظ و نگهداری سلول ها نقش بسیار مهمی دارد. از طرفی تحقیقات انجام شده روی هورمون های مختلف بدن، نشان داده که می توان از این مولکول به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی درون بدن نام برد.

تعریف کلسترول خون و غذایی و تفاوت میان آن ها

تعریف کلسترول خون: کلسترول خون به معنای کلسترولی است که در کبد انسان تولید می شود. معمولا در آزمایشگاه ها برای اندازه گیری این مولکول کلسترول خون را اندازه گیری می نمایند.

تعریف کلسترول غذایی: این کلسترول در غذاها وجود دارد و از طریق تغذیه وارد بدن انسان می شود. این مولکول را می توان در فرآورده های حیوانی یافت. در غذاهای گیاهی کلسترول بسیار کمی وجود دارد که، معمولا قابل اندازه گیری نیست.

با وجود اینکه هر دوی این کلسترول ها از نظر ساختار شیمیایی با یکدیگر یکسان می باشند. اما تاثیرات آن ها در سلامت انسان متفاوت است. بالا رفتن کلسترول خون می تواند عوارض خطرناک تری نسبت به نوع غذایی آن داشته باشد. به همین دلیل است که در آزمایشگاه ها کلسترول خون را مدنظر قرار می دهند.

تعریف کلسترول خوب و بد و تفاوت میان آن ها

تعریف کلسترول (بد) HDL: زمانی که کلسترول روی دیواره های رگ ها ساخته شود. موجب ضخیم شده دیواره رگ ها می گردد. که به آن پلاک کلسترول گفته می شود. با ضخیم شدن دیواره رگ ها مسیر عبوری خون نازک تر می شود. معمولا افرادی که دچار بیماری های قلبی می شوند از این کلسترول بد رنج می برند.

کلسترول (خوب) LDL: این کلسترول دقیقا مقابل کلسترول بد قرار می گیرد. زیرا پلاک های تشکیل شده روی دیواره رگ ها را برداشته و به سمت کبد هدایت می نماید. به همین دلیل زمانی که در جواب آزمایش فردی میزان کلسترول LDL کم و میزان HDL زیاد باشد. نشان دهنده وضعیت خطرناک بدن و جریان خون است. که معمولا به آن تصلب شریان نیز گفته می شود. زمانی که میزان کلسترول خوب در بدن افزایش می یابد. کلسترول تولید شده در کبد می تواند میزان گردش خون را بهبود بخشد. از طرفی علاوه بر تنظیم گردش خون در از بین بردن کلسترول بد نیز، نقش بسیار موثری دارد. وراثت و تغذیه فرد نقش بسیار مهمی در تعیین میزان این دو نوع کلسترول در بدن انسان دارند. از طرفی افرادی که دچار اضافه وزن شدید هستند. به دلیل وجود چربی های اشباع شده در بدن، معمولا میزان کلسترول بد در بدن آن ها بالا می باشد. از طرفی با توجه به تحقیقات پزشکی انجام شده افرادی که از کلسترول بد بالا رنج می برند، بیشتر از سایر افراد دچار ایست قلبی می شوند.